BRE Bank przegrywa kolejny raz! – Jak Pani Ada złożyła pozew i dokopała BRE.

BRE Bank przegrywa nabici w mbankKolejny pozew i przegrana BRE Bank’u! Napisała do mnie Pani A.T. (prawdziwe nazwisko do wiadomości: pozwałemBank :-) , na potrzeby tego wpisu nazwiemy Panią A.T. – Ada Brepogromca). Pani Ada jest jedną z nas – 20 tys. klientów ,,starego portfela CHF” i postanowiła podzielić się dobrą nowiną – to lubimy najbardziej! :-) (serdecznie dziękuję za maila i wyrok z uzasadnieniem). Zatem przedstawiam: miejsce akcji: Wrocław, Sąd Rejonowy, czas akcji: marzec 2013 r., tytuł wydarzenia: pozew i wyrok przeciwko BRE Bank (spraw starego portfela CHF), oznaczenie wydarzenia: Sygna­tura akt I C 91/12. Pani Ada pomimo tego, że podpisała z BRE aneks do umowy i ma teraz stałą marżę + LIBOR 3M postanowiła wyrównać swoje rachunki z bankozaurem i złożyła pozew do sądu przeciwko BRE Bank obejmujący okres od daty zawarcia umowy do daty podpisania aneksu (stała marża+LIBOR 3m CHF). Właśnie trzymam w ręku świeżutki wyrok sądu. Jak łatwo się domyślić BRE Bank z kretesem przegrał kolejną sprawę! (prawnicy BRE Banku nie mają lekko, oj nie, pozew za pozwem i raz za razem dostają baty w sądach od nabitych w BRE Bank). Sąd po raz kolejny orzekł, że BRE Bank złamał prawo, a kwestionowany zapis dotyczący zmiany wysokości oprocentowania jest klauzulą niedozwoloną (pomimo tego, że BRE Bank uparcie twierdził, że kwestionowany zapis nie jest klauzulą niedozwoloną, a Pani Adzie udzielił informacji dotyczących ryzyka związanego z udzieleniem kredytu CHF (może BRE Bank miał na myśli ryzyko związane z koniecznością pozwania BRE do sądu, żeby się dowiedzieć od czego BRE Bank uzależnia zmianę oprocentowania kredytu ,,starego portfela CHF”?, czytając ten fragment uzasadnienia mało się nie udławiłem – ze śmiechu :-) ). Jak widać pozew i zawarta w nim argumentacja okazały się skuteczne. Wracając do Pani Ady Brepogromcy i wyroku sądu, to ta wygrana powinna być inspiracją także dla tych klientów mBanku i Multibanku, którzy podpisali aneksy do umowy (stała marża + LIBOR 3m CHF) – możecie odzyskać bezprawnie pobrane przez BRE Bank pieniądze z odsetkami ustawowymi za okres od momentu podpisania umowy do momentu podpisania aneksu. Teraz te środki mogą być oprocentowane (pod pewnym warunkiem) jak lokata bankowa na 13% (chyba najwyższe oprocentowanie na rynku :-) ), ale żeby ją ,,zlikwidować” musicie złożyć pozew przeciwko BRE Bank i wygrać (ale jak pokazuje rzeczywistość: sprawiedliwość i wyroki sądów są po jasnej stronie mocy, a nie po stronie ciemności :-) ).  

Gratulacje dla Pani Ady Brepogromcy możecie wpisywać na dole w polu komentarze – pani Ada zagląda na bloga i zapewne będzie jej bardzo miło :-) .

W następnym wpisie więcej na temat przyjętej przez BRE Bank błyskotliwej linii obrony (która po raz kolejny poległa w sądzie pod naporem argumentów klienta banku) w tej sprawie oraz kilku istotnych wnioskach, jakie można wyciągnąć z tego wyroku!

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu).

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

8 myśli nt. „BRE Bank przegrywa kolejny raz! – Jak Pani Ada złożyła pozew i dokopała BRE.

 1. Serdeczne gratulacje dla Pani Ady! Nabici powinni wspólnie zebrać myśli w książce „Jak brać kredyt hipoteczny – poradnik praktyczny dla przeciętnego Polaka”, by ich doświadczenia pomogły uniknąć innym podobnych batalii. Jeszcze raz bardzo mocno gratuluję zacięcia i zwycięstwa!

 2. Witam
  Przyłączam się do gratulacji dla Pani Ady.
  Faktycznie po upadku Amber Gold „lokaty” w BRE Banku są najwyżej oprocentowane na rynku.
  Pozdrawiam wszystkich nabitych.

 3. Witam i gratuluję serdecznie!!!
  Chciałem się podzielić świetną nowina – tydzień temu zapadł wyrok przeciwko mbankowi – sprawa 3 umów kredytowych prowadzona przez świetnego prawnika mecenasa Koniecznego – Sąd oddalił apelację banku przez co wyrok I instancji stał się prawomocny.
  Pozdrawiam

  • GRATULUJĘ kolejnym klientom mBanku/Multibanku którzy wygrali z BRE w sądzie. Bardzo dobra wiadomość – takie lubimy najbardziej!!!!!!!!!!
   Tym którzy jeszcze nie zdecydowali się pozwać BRE Bank (mBank/Multibank) radzę – bierzcie sprawy w swoje ręce i pozywajcie BRE Bank :-) Ten bank łamie prawo i wzbogaca się Waszym kosztem!!!

 4. Witam,czy ktoś może podpowiedzieć mi która kancelaria skutecznie poprowadzi sprawę vs MultiBank o nadpłatę kredytu we frankach

 5. Pani,
  Ado, bardzo proszę o kontakt i informację , do kogo mam się zwrócić we Wrocławiu w identycznej sprawie ( mam na myśli adwokata , który prowadził Pani sprawę) pozdrawiam i gratuluję

 6. Witam „Nabitych” :/
  Czy możecie mi pomóc i wskazać jakąś dobrą kancelarię, która zajmuje się tymi pozwami w woj. zachodniopomorskim?
  Kołobrzeg, Koszalin i okolice?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>