Kolejny istotny pogląd w sprawie – klauzule waloryzacyjne i ubezpieczenie niskiego wkładu. Rzecznik Fianansowy gasi mBank.

Istotny pogląd w sprawiePo tym jak w kwietniu br. Rzecznik Finansowy przygotował pierwszy istotny pogląd w sprawie kredytu waloryzowanego kursem CHF (stary portfel CHF w mBanku) sprawy nabrały tempa :-) . Zaraz potem, w maju, Rzecznik Finansowy z urzędu przygotował i wysłał do Sądu Apelacyjnego w Łodzi istotny pogląd w sprawie pozwu zbiorowego 1247 kredytobiorców przeciwko mBankowi (nabici w mBank). W czerwcu mieliśmy publikację raportu Rzecznika Finansowego: Klauzule niedozwolone w umowach kredytów „walutowych”, a do biura RF zaczęły napływać wnioski o przygotowanie kolejnych istotnych poglądów dotyczących ,,kredytów walutowych”.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Pod koniec lipca, po stronie kredytobiorców, obok Rzecznika Finansowego stanął Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który przygotował istotny pogląd w sprawie pozwu zbiorowego przeciwko mBankowi (nabici w mBank), wskazując na możliwą nieważność umów kredytowych.  Długo nie czekaliśmy i w połowie września UOKiK opublikował kolejny istotny pogląd w sprawie kredytu waloryzowanego kursem CHF w mBanku, tym razem w sprawie indywidualnej :-) .

To nie koniec :-)

W trawie piszczy, że to nie koniec działań ze strony Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ;-) , a do sądu już 5 dni po skierowaniu istotnego poglądu w sprawie I C 1060/15 trafił kolejny istotny pogląd w sprawie indywidualnej dotyczącej umowy starego portfela CHF w mBanku. Nie uprzedzając ;-) należy spodziewać się w najbliższych dniach kolejnego komunikatu ze strony UOKiK i publikacji istotnego poglądu w sprawie :-) .

Rzecznik Finansowy

Na koniec oddajmy głos Rzecznikowi Finansowemu, który czeka na Wasze wnioski dotyczące przygotowania istotnych poglądów w Waszych sprawach :-) i punktuje klauzule indeksacyjne Banku Millenium.

Pobierz: Istotny pogląd w sprawie  – klauzule indeksacyjne (Bank Millenium)

a kilkanaście dni temu skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi istotny pogląd w sprawie dotyczącej klauzul waloryzacyjnych oraz ubezpieczenia niskiego wkładu. W roli głównej mBank – jeden z najbardziej umoczonych banków w kredyty waloryzowane kursem CHF :-) . Jak na razie Rzecznik Finansowy i UOKiK gaszą mBank treścią istotnych poglądów w sprawach ,,kredytów CHF”, ale tylko kwestią czasu jest kiedy bankowcy z mBanku wyjdą z pokoju ,,kredytów CHF” jako ostatni i to oni będą gasili światło…

Pobierz: Istotny pogląd w sprawie – klauzule waloryzacyjne, klauzula ubezpieczenia niskiego wkładu (mBank)

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

Jedna myśl nt. „Kolejny istotny pogląd w sprawie – klauzule waloryzacyjne i ubezpieczenie niskiego wkładu. Rzecznik Fianansowy gasi mBank.

 1. Czy taka wypowiedź Rzecznika w jakikolwiek sposób obowiązuje sądy, czy jest tylko opinią? Wie ktoś co się dzieje, gdy sąd ją uzna – dany punkt się usuwa z umowy i wszystko przelicza od początku trwania umowy jakby danego punktu nie było?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>