Istotny pogląd w sprawie ,,starego portfela CHF”. Rzecznik Finansowy masakruje mBank!

Istotny pogląd w sprawieIstotny pogląd w sprawie to kolejne narzędzie z jakiego od kilku miesięcy mogą korzystać kredytobiorcy w walce z banksterką. Narzędzie może być skuteczne, co pokazały działania Rzecznika Finansowego w związku z tzw. ,,polisolokatami”. Tym razem na warsztat Rzecznika Finansowego trafiła umowa starego portfela CHF mBanku (nabici w mBank).

Istotny pogląd w sprawie

Jest to pismo procesowe zawierające stanowisko Rzecznika Finansowego w danej sprawie. Dokument przygotowany przez Rzecznika Finansowego nie wiąże sądu, ale sąd powinien odnieść się do niego, także w uzasadnieniu orzeczenia. Niewątpliwie istotny pogląd w sprawie będzie dla sądu stanowił materiał opiniodawczy, jednocześnie wzmacniając Waszą pozycję procesową.

Rzecznik Finansowy

Rzecznik Finansowy jest uprawniony do przedstawienia istotnego poglądu w sprawie na wniosek sądu lub strony postępowania. W tym drugim przypadku działanie Rzecznika Fiansowego ma charakter fakultatywny. Warto jednak podkreślić sygnały, jakie płyną prosto od Rzecznika Fiansowego w kontekście ,,kredytów CHF”. Rzecznik Finansowy dostrzega skalę nieprawidłowości i jest gotowy do działania. Zatem to Wy musicie zrobić ten pierwszy krok.

Wysyłając wniosek do Rzecznika Finansowego przesyłamy kopię pozwu, odpowiedź na pozew, pozostałe pisma procesowe, jeśli są istotne dla sprawy. Nie zaszkodzi dołączyć też dowody w sprawie. Cześć dokumentów, jeśli jest ich dużo, możecie śmiało nagrać na płytę CD, oszczędzając w ten sposób środowisko naturalne. Jeśli występujecie do Rzecznika Finansowego już po wyroku w I instancji, oczywiście należy dołączyć wyrok z uzasadnieniem. W przypadku gdy jesteście w posiadaniu orzecznictwa wspierającego Wasze stanowisko procesowe, np. wyroków zapadłych na gruncie analogicznych spraw jak Wasza, to niewątpliwie takie dokumenty powinny także stanowić część Waszej korespondencji kierowanej do RF. Rzecznik Finansowy przygotuje pogląd istotny dla sprawy tylko jeśli będzie on korzystny dla kredytobiorcy, a wniosek o przygotowanie takiego dokumentu może być złożony na każdym etapie postępowania. Jeden egzemplarz RF wysła do sądu, jeden trafia także do wnioskodawcy.

Skuteczność

Według niedawno opublikowanego raportu Rzecznika Finansowego, 80% spraw sądowych (w latach 2013-2015), w których Rzecznik Finansowy przedstawił istotny pogląd w sprawie zakończyło się pomyślnie dla konsumentów. Te statystyki dotyczą oczywiście posiadaczy polis ubezpieczeniowych na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (sprawa tzw. ,,polisolokat”).  Nic  natomiast nie stoi na przeszkodzie aby powtórzyć ten wynik, tym razem w zakresie ,,kredytów CHF”.

Istotny pogląd w sprawie – stary portfel CHF, mBank

Na deser polecam lekturę pierwszego chyba poglądu istotnego w sprawie dotyczącego ,,kredytu CHF”. Informacja o działaniach Rzecznika Finansowego znalazła się na stronie internetowej RF: Rzecznik Finansowy wspiera „frankowiczów” istotnym poglądem. Na ponad 50 stronach dokumentu Rzecznik Finansowy masakruje mBank i stary portfel CHF.

Pobierz: Istotny pogląd w sprawie umowy starego portfela CHF/mBank

Istotny pogląd w sprawie – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Pamiętajcie także o tym, że od 17 kwietnia 2016 r. podobne uprawnienie przysługuje Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Według art. 31d ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw.

Prezes Urzędu, jeżeli uzna że przemawia za tym interes publiczny, przedstawia sądowi istotny dla sprawy pogląd w sprawach dotyczących ochrony konkurencji i konsumentów.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebooku!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Kciuk.pl
  • email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>