mBank przegrywa! Klauzule waloryzacyjne mBank S.A. – wyrok z dnia 13 grudnia 2017 r., Sąd Apelacyjny w Warszawie, sygn. akt VII ACa 1036/17.

Po długim oczekiwaniu pojawiło się uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który rozpatrywał apelacje stron od wyroku Sądu Ochrony Ochrony Konkurencji i Konsumentów (XVII Amc 2939/14 – więcej o rozstrzygnięciu w I instancji możecie dowiedzieć się z wcześniejszych wpisów). Niewątpliwie przegrana jest kompromitacją mBanku, który zmodyfikował klauzule waloryzacyjne, tak aby były one zgodne z wymaganiami ustawy ,,antyspreadowej” z 2011 r., ale w ocenie sądu są to w dalszym ciągu klauzule niedozwolone…!!!

Dlaczego mBank zignorował obowiązujące przepisy i pozwala sobie na recydywę? Odpowiedź: ponieważ do tej pory banki i bankierzy są bezkarni, i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za systemowe łamanie prawa! mBank jest tego doskonałym przykładem!

Oczywiście znając mBank i mbankową technikę sądowej gry na czas, możemy spodziewać skargi kasacyjnej. Jestem przekonany, że ostatecznie zakwestionowane klauzule trafią do rejestru klauzul niedozwolonych, a wpis ten będzie działał na rzecz tysięcy kredytobiorców mBanku, którzy w swoich umowach (regulaminach) mają zawarte zakwestionowane zapisy.  Będzie to kolejna skuteczna sądowa amunicja w tysiącach procesów dotyczących kredytów waloryzowanych kursami CHF, które już toczą się lub będą się toczyć przeciwko mBank.

Już wkrótce komentarz do wyroku mec. Iwo Gabrysiaka, który pro bono reprezentował powodów w postępowaniu apelacyjnym. Stay tuned!

Pobierz: Wyrok i uzasadnienie sygn. akt VII ACa 1036/17

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

 

 
Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Kciuk.pl
  • email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>