Oprocentowanie kredytów hipotecznych mBank’u – koniec sądowej gry na czas!

mBank pozew zbiorowy koniec gry na czasOprocentowanie kredytów hipotecznych mBanku (i Multibanku) ponownie pojawiło się w mediach jako temat reklamujący mBank :-) . Nie było mnie przez chwilę, a sprawie nabitych w mBank tyle się zdarzyło :-) . Jeśli chodzi o wydźwięk pijarowy, to była to pierwsza merytoryczna rozprawa w sprawie pozwu zbiorowego, o którym pisałem ostatnio. Sądowa gra na czas (pozew zbiorowy) dobiegła końca i pętla powoli się zaciska na bankowej szyi BRE. Jeśli zaś chodzi o wydźwięk merytoryczny, to kolejny wyrok (tym razem już prawomocny) w pozwach indywidualnych – mBank po raz kolejny przegrał !!! Poniżej więcej szczegółów.

W dniu 19.06.2013 Sąd Okręgowy podczas rozprawy dot. pozwu zbiorowego przeciwko BRE Bank oddalił kolejne wnioski BRE Bank’u i odroczył do 3 lipca posiedzenie, kiedy to sąd wyda wyrok w I instancji. BRE Bank (mBank/Multibank) wnioskował o wysłuchanie prezesa BRE Banku, przesłuchanie jednego z pracowników banku oraz powołanie biegłego. Zastanawiam się tylko czy pozwany bank chciał na świadka powołać prezesa Sławomira Lachowicza (współtwórca mBank), który swoje stanowisko dotyczące ,,starego portfela” oraz sprawy nabitych w mBank wyraził dość jasno czy też innego prezesa :-) .  Ciekawe jest też to kto miał być tym tajemniczym pracownikiem mBanku, którego chciał powołać na świadka pozwany bank…? Może to był szpieg z krainy deszczowców, który odkrył aferę LIBOR-ową ? A przecież to była ostatnia deska ratunku dla BRE Bank’u… :-) Sąd w Łodzi zaprawiony w rozstrzyganiu pozwów klientów przeciwko BRE Bank (oraz tropieniu tajemniczych parametrów wg których mBank zmienia oprocentowanie kredytów) na nieszczęście banku oddalił wszystkie wnioski dowodowe i nie był zainteresowany bajkowym wywodami prezesa, jego szpiega z krainy deszczowców oraz biegłego od parametrów rynku, od których zależy oprocentowanie kredytów hipotecznych ,,starego portfela”. Parametrów których nie ma….no może są, ale jest to zbiór otwarty i nawet BRE Bank nie może wymienić wszystkich parametrów, od których uzależnia oprocentowanie….. tak to prawda – mam to na piśmie :-) ! Oficjalna informacja o wynikach posiedzenia sądu w sprawie pozwu zbiorowego na stronie grupanabank.pl.

Z innej linii frontu jak poinformował mnie czytelnik bloga (dzięki za info) dochodzą kolejne dobre wiadomości – takie lubimy najbardziej! Chorągiew poznańska po raz kolejny dokopała w sądzie BRE Bank (mBank/Multibank). Sąd w Łodzi oddalił apelację BRE Bank’u od wyroku Sądu Rejonowego z ubiegłego roku i tym samym mamy kolejny prawomocny wyrok na korzyść klientów. Wyrok najprawdopodobniej dotyczy trzech spraw połączonych do wspólnego rozpoznania (połączona Sygn. akt: XVIII C 1696/12) . Wiem, że chorągiew poznańska nie pokazała wszystkiego na co ją stać! Oprocentowanie kredytów hipotecznych mBank’u pewnie wkrótce ponownie zajmie czas sędziom Sądu Rejonowego w Łodzi :-) .  

UWAGA!

Z okazji zbliżającego się wyroku w sprawie pozwu zbiorowego przygotowałem ankietę. Znajduje się po prawej stronie ekranu. GŁOSUJCIE !!! Czasu jest mało – czas ankiety do 2 lipca 2013.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu).

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Kciuk.pl
  • email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>