mBank zdradza tajemnicze parametry umowy cz.2 – sądowa amunicja przeciwko BRE Bank.

wskaźniki umowy mBankW nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu dotyczącego tajemniczych parametrów BRE Bank’u/mBank z mojej umowy kredytowej, czas na zdradzenie kolejnych parametrów i wskaźników, które to zdaniem banku mają wpływ ma wysokość oprocentowania kredytów tzw. ,,starego portfela” – kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem CHF i zawieranych przez mBank i Multibank do końca 2006 r.

BRE Bank/mBank prezentuje kolejne wskaźniki:

1. aktualne oraz prognozowane wartości stopy procentowej wskaźnika LIBOR i WIBOR;

2. aktualne oraz prognozowane zmiany wartości waluty będącej podstawą waloryzacji

    kredytu;

3. koszt pozyskania pieniądza;

4. ryzyko kredytowe;

5. koszty banku;

6. sytuację gospodarczą oraz na rynkach finansowy w Polsce oraz na świecie

 

     Próbowałem z tych ,,wskaźników” poskładać jakiś wzór, algorytm na obliczenie zmian oprocentowania kredytu – niestety nie udało mi się :-( . Długo zastanawiałem się, w której części zapisu umowy kredytowej (dotyczącego zmiany oprocentowania):

 

„Zmiana wysokości oprocentowania Kredytu może nastąpić w przypadku zmiany stopy referencyjnej określonej dla danej waluty oraz zmiany parametrów finansowych rynku pieniężnego i kapitałowego w kraju (lub krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej), którego waluta jest podstawą waloryzacji.”

 

powinienem umieścić wskaźnik WIBOR oraz sytuację gospodarczą w Polsce – niestety do tej pory na to też nie wpadłem :-( (uwaga punkt 6  - pisownia oryginalna). Może skład sędziowski będzie miał jakiś pomysł, a może po prostu odpowiedzi udzieli powołany przez BRE Bank/mBank świadek? Z racji tego, że łatwo się nie poddaję, postanowiłem też poprosić mBank o bardziej szczegółowe informacje, które pozwoliłyby na rozwiązanie tej zagadki. Czy odpowiedzieli…? O tym w następnych odcinkach serialu ,,tropami tajemniczych parametrów mBank’u”.

 

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu).

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop
  • Kciuk.pl
  • email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>