Pozew zbiorowy i stary portfel CHF: mBank przegrywa w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi !!!

pozew zbiorowy mBank Sąd ApelacyjnyPozew zbiorowy przeciwko mBankowi powraca w wielkim stylu! Sąd Apelacyjny w Łodzi przyznał rację nabitym w mBank. To już kolejny wyrok (po wyrokach w sprawach indywidualnych oraz wyroku w I instancji w pozwie zbiorowym) potwierdzający, że mbanksterzy łamią prawo. Głosujący w ankiecie nie mogli się mylić :-) (wynik ankiety: 94% głosów został oddanych na zwycięstwo kredytobiorców). Po przegranej w II instancji obawiam się tylko o prezesa banku. Poprzednim razem (po przegranej w Sądzie Okręgowym) prezesowi pomylił się WIBOR z LIBORem, przy okazji dostało się też UOKiK. Pewnie był to wynik stresu pola walki. Teraz może być jeszcze gorzej (mBankowi może zostać tylko Sąd Najwyższy), żeby tylko tym razem prezes nie pomylił CHF z JPY :-) . Tak, tak panie prezesie, trzeba zaraportować do centrali za Odrą, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mBank będzie musiał oddać kredytobiorcom grube miliony (z odsetkami ustawowymi :-) ) zrabowane z ich rachunków. Do tego dojdą jeszcze dodatkowe koszty, jak klienci zaczną składać pozwy o zapłatę :-) .  Ciekawie zrobi się też, jak po zakończeniu serialu pod tytułem ,,Pozew zbiorowy przeciwko mBank – stary portfel CHF” na ekrany wejdzie serial pt. ,,Pozew zbiorowy przeciwko mBank – dowolność spread’u walutowego” :-) .  Teoretycznie liczba uczestników może być zdecydowanie większa (kwestia dowolności spread’u dotyczy wszystkich kredytów waloryzowanych kursem waluty CHF w mBanku oraz w innych bankach). Tym bardziej, że pozwy zbiorowe się rozkręcają, np. w przypadku Banku Millenium liczba uczestników i sam pozew zbiorowy mogą okazać się większe niż w przypadku mBanku.

Pewnie teraz mbanksterzy ponownie będą chcieli negocjować z grupą na bank.  Złożą może korzystną ofertę po to, żeby zamieść pozew zbiorowy pod dywan i ogłosić w mediach  – patrzcie jaki bank jest prokonsumencki. Zawsze powtarzaliśmy: kredytobiorcy nie mają racji, ale postanowiliśmy wyjść na przeciw ich oczekiwaniom. 

Nabici w mBank mają bank na widelcu, czy pójdą na ugodę, czy doprowadzą sprawę do końca? W najbliższym czasie pewnie się dowiemy.

Kredyty ,,walutowe”  w starym portfelu CHF to dla mBanku żyła złota. Ponad 20 tys. kredytobiorców mBank zawyża raty kredytowe poprzez wyciąganie z kapelusza wysokości oprocentowania oraz dowolne ustalanie spread’u walutowego (dowolność spreadu dotyczy wszystkich kredytów waloryzowanych CHF, także ,,nowego portfela”).  Bank tej kasy nie odpuści, oddaje tylko tym, którzy pofatygowali się do sądu. Niezdecydowanym nabitym w mBank polecam lekturę prawomocnych wyroków przeciwko mBankowi. LIBOR szoruje po dnie, co zrobi bank jak LIBOR ruszy w górę? Jeśli chcecie zrobić porządek ze swoim kredytem – zacznijcie działać! mBank właśnie liczy na Waszą bezczynność.

Aktualizacja wpisu (31.07.2014)

Pobierz: Wyrok i uzasadnienie sygn. akt I ACa 1209/13

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu, możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

191 myśli nt. „Pozew zbiorowy i stary portfel CHF: mBank przegrywa w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi !!!

 1. BRAWO W KOŃCU BAŃKA OSZUSTW ZACZYNA PĘKAĆ! Bardzo dobrze MBank musi zapłacić za takie praktyki. My klienci GE Money Bank, BPH również organizujemy pozew zbiorowy, osoby zainteresowane szczegółami prosimy aby szukały nas na gemoney_bo_pl (podkreślniki proszę zastąpić kropkami)

 2. Czy ktos wie czy toczy sie zbieranie chetnych do wytoczenia pozwu zbiorowego ludzi ktorzy wzieli kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich w Banku GENoney Gdansk obecnie Bank BPH. Prosze o wiadomosc.

 3. Mój kredyt w CHF (DB-PBC) – także miał i ma zmienny spread chociaż od dłuższego czasu niejako ustabilizowany. Niemniej, czy wiadomo komuś cokolwiek na temat działań co do pozwu (indyw. lub zbiorowo) przeciw praktykom w tym banku – Deutsche Bank PBC

 4. Czy ktoś już wystąpił przeciw BGŻ. Jeśli tak to proszę o kontakt. Mam kredyt hipoteczny w CHF pobrany w 2007 roku. Czy może ktoś udzielić porady co robić dalej. Pozdrawiam i proszę o pomoc Gerard.

  • Również mam kredyt w CHF od 2007 roku w banku BGŻ. Proszę o informację czy klienci tego banku także jednoczą się w sprawie przygotowania pozwu zbiorowego przeciw BGŻ. Z kim się kontaktować?

   pozdrawiam
   Elżbieta

  • Również mam kredyt w CHF od 2007 roku w banku BGŻ. Proszę o informację czy przygotowywany jest pozew zbiorowy. Chętnie dołączę! Beata

   • Ja tez bralam kredyt w CHF w 2007w BGZ w Poznaniu. Z tego co ja sie orientowalam to nie ma jeszcze pozwu zbiorowego przeciwko BGZ, ale Kancelaria KWAPIŃSCY wraz Kancelaria Majchrzak Brandt i Wspólnicy przygotowuja pozwy przeciwko następującym bankom:

    PKO Bank Polski S.A.,
    Nordea Bank Polska S.A.,
    Bank Millenium S.A.,
    mBank S.A.
    Bank Zachodni WBK.
    Niestety BGZ nie jest jeszcze na tej liscie jednak w niedalekiej przyszłości nie wykluczaja oni reprezentowania Klientów w sprawach przeciwko innym bankom.

    Ja chce sie z nimi skontaktowac i przekazac wszystkie dokumenty. Zachecalabym wszystkie osoby zainteresowane o kontakt z nimi i przesłanie na adres email: kredyt@kwapinscy.eu następujących dokumentów:

    skanu dokumentu umowy wraz z załącznikami – w zależności od Banku: Regulaminu, aneksu do umowy
    harmonogramu spłat rat kredytu
    zestawienia dokonanych spłat rat kredytu.
    Byloby dobrze podzielic sie ta informacja z wszystkimi ktorzy brali kredyt w BGZ i moglibysmy wowczas wystapic przeciwko BGZ z pozwem zbiorowym.

 5. Gratuluje wygranej!!! Czy przy braniu kredytu podpisywał Pan informacje, ze jest swiadomy ze rata kredytu moze ulec zmianie ze wzgledu na rozny kurs franka?

 6. Witam!!
  Ja mam kredyt hipoteczny z 2007r w CHF zaciągnięty w Nordea. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wyglądają powyższe sprawy w w/w banku??
  Będę b. wdzięczny
  EdOl

 7. Dzien dobry Panie Tomku, chciałabym się dowiedzieć jak sprawdzić poprawność naliczonych we wcześniejszych latach rat, jesteśmy posiadaczami kredytu w CHF właśnie w mBanku od 2007r. Byłabym wdzięczna za wskazówki, kontakty…

 8. Witam, Proszę przekażcie mi namiary, gdzie i z kim mogę przeanalizować umowę w sprawie kredytu hipotecznego CHF, czy moja umowa jest w gronie tych z wygranego pozwu. Dziękuję.

 9. powodzenia i gratulacje
  czy ktoś ma kredyt hipoteczny wzięty w bph następnie pekao sa
  czekam na osoby z tym zainteresowane

 10. Czy ktoś próbował cos zrobić z ING Bankiem? Umowa zawarta w 2007 roku, sztywny libor na poziomie 2 przez 2 lata. To dopiero była masakra. Po roku na rynku był 0,2 a my nadal płaciliśmy 2 plus marża.Ktoś tak miał?

 11. Spłaciłem kredyt z mBanku w styczniu tego roku, bo miałem dość tej lichwy, a nie miałem pomysłu jak ulokować pieniądze. Czy w takim przypadku też mam szansę na jakiś ewentualny zwrot . Kredyt wziąłem w lipcu 2006 roku tzn przeniosłem go z GE Money a tam wziąłem kredyt w marcu 2003 r.Byłbym wdzięczny za informację a zarazem chętny do przyłączenia się do jakiejś grupy.

 12. @Waldemar napisał:
  Witam, Proszę przekażcie mi namiary, gdzie i z kim mogę przeanalizować umowę w sprawie kredytu hipotecznego CHF, czy moja umowa jest w gronie tych z wygranego pozwu. Dziękuję.

  I ja się pytam czy jest jakaś mądra głowa, która może pomóc w analizie umowy. U mnie chodzi o bank BGŻ – kredyt hipoteczny z 2008r.

 13. „Lejemy” po „twarzy” banksterów aż miło. Dźwięk „plasków” rozchodzi się po całym kraju. Oby tak dalej!

 14. Witam,
  posiadam również kredyt we frankach.
  Jeżeli jest szansa to chętnie przyłączę się do pozwu

  Proszę o jakieś dane kontaktowe

  Pozdrawiam

 15. Witam serdecznie w roku 2007 zaciągnąłem kredyt mieszkaniowy w multibanku, a w roku 2009 kredyt na samochód wszystko w CHF.
  Ciągle podwyższali mi oprocentowanie, to był koszmar.
  Bardzo proszę o pomoc czy i jak mogę pozwać ich do sądu.
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam :) mój mail
  gabrielrucinski@ gmail.com

 16. Szanowny Panie bardzo proszę o informację, odnośnie kredytów udzielanych w CHF w 2006 r. przez dawny Kredyt Bank obecnie WBK gdzie należy się zwrócić, aby dowiedzieć się czy też są takie przekręty. Jestem bardzo zainteresowana ta sprawą. Gdzie można dołączyć się do pozwu zbiorowego

 17. bardzo proszę o informację odnośnie kredytów udzielanych w CHF w 2006 r. przez dawny Kredyt Bank obecnie WBK, czy też występują takie przekręty. Gdzie można dołączyć się do pozwu zbiorowego.

 18. Witam! Mój kredyt hipoteczny w CHF, spłacam w PKO BP – czy na ten bank również istnieje już pozew zbiorowy? Chętnie poczytam opinii na ten temat.

 19. Wielkie dzięki za tego Bloga i tak konstruktywne działania. Gratuluję wygranej w sądzie apelacyjnym. To nam wszystkim daje ogromną nadzieję na poprawę sytuacji. Poszukuję ludzi, którzy robią lub chcą zrobić to samo w sprawie kredytów udzielonych przez Deutsche Bank. Sama mam u nich kredyt z 2007 – klasyka :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymam kciuki za ostateczną wygraną!

 20. Super strona, szczególnie logo :D Prawda, banki nas zrobiły w …. umieszczając klauzule niedozwolone, ale przynajmniej teraz można pozwać taki bak szczególnie mbank :)

 21. Witam Pana
  Mamy kredyt od 2010 w multibanku w euro czy nas tez moze dotycxyc taki pozew zbiorowy?nieprawidlowosci ktore pan podal o ubezpieczeniach tez to mamy.co robic?niestety jestesmy laikami..

 22. Brawo za pomysł i determinacje. Życzę zwycięstwa. Mam pytanie mam kredyt w Polbanku w CHF zaciągniety w 2008 roku – czy można sie dołączyć do jakiegoś pozwu lub czy można coś zrobić z nim? Pozdrawiam

 23. No i ruszyła lawina. Na początku naszej drogi czytaliśmy, że jesteśmy osłami, którzy nie potrafią czytać umów. A teraz nareszcie ludzie zrozumieli, że to w bankach naginają prawo i grają nieczysto. I to we wszystkich bankach. Tylko solidaryzując się z innymi klientami i starając się zrozumieć ich racje jesteśmy w stanie obronić się przed wykorzystującymi nas korporacjami. Pamiętajcie o tym zanim napiszecie komentarz …
  Pozdrawiam i dziękuję za gratulacje
  Nabita w mbank z grupy inicjującej pozew.

 24. Ja także jestem klientem KB, obecnie BZWBK. Są klauzule o ubezpieczeniu lokalu, które opłacam i ceduję uznane za niedozwolone, było też ubezpieczenie niskiego wkładu i inne. Czy jest ktoś, kto potrafi doradzić, jak sensownie przeanalizować tą umowę?

 25. Witam,mam kredyty w PKO BP i Santanderze.Spłacam fizycznie w CHF,zmiana Liboru co 6 miesięcy,więc nie mam się do czego przyczepić.Jedna rzecz jedynie w umowie z Santanderem mam wg mnie w porównaniu do innych umów z Santanderer mocno zawyżone ubezpieczenie na życie.Czy jest szansa coś z tym zrobić?

 26. Witam, bardzo proszę o informację, odnośnie kredytów udzielanych w CHF w 2006 r. przez dawny Kredyt Bank obecnie BZWBK gdzie należy się zwrócić, aby dowiedzieć się czy tam również występuje ten sam schemat działania. Jestem bardzo zainteresowany tą sprawą. Gdzie można dołączyć się do pozwu zbiorowego? Czy ktoś w tej sprawie już podjął jakieś kroki? Proszę o informację.
  P.

 27. Witam
  Mam kredyt w CHF zaciągnięty w 2005 r. w banku BPH – obecnie Pekao SA, czy też mogę dołączyć do pozwu zbiorowego? Od czego zacząć, czy w mojej umowie są klauzule niedozwolone?
  Bardzo proszę o pomoc.

 28. Takie wzywanie pomocy jest ok kant d… rozbić.
  Weźcie przykład z tych 1247 (w poprzednim Newsweeku opisywano jak się organizowali).

  1) musicie najpierw stwierdzić jakie zapisy mogą być nielegalne i skonsultować to z prawnikami, ale też z rzecznikiem praw konsumenta, z internetem (zapisy UOKiK)

  2) tych 1247 zaczynało od 16 osób, a do pozwu zbiorowego wystarczy 10 (choć im więcej – tym lepiej) – musicie najpierw zebrać te minimum 10 (przez jakąś stronę, ta strona – mo zmodyfikowaniu, mogłaby być OK) – na każdym zebraniu ktoś musi zacząć

  4) przedawnienie 10 lat, więc trzeba się już zacząć się zbierać

  5) tych 1247 obaliło konkretny zapis w umowie, przez co umowa dostała zupełnie inne brzemienie (niższy niż bank stosował, stały % na zawsze) – teraz mają wyrok prawomocny i muszą już tylko wyrwać kasę z mBanku (co zajmie czas, ale jest do zrobienia względnie łatwo)

  6) jak już będzie was mała grupa, trzeba napisać do paru kancelarii że jest taka sprawa, i żeby przeanalizowała wstępnie umowy i jeśli wg nich sprawa się nadaje, zaproponowała stawkę (powinna spadać wraz ze wzrostem ilości osób)

  7) negocjujecie z kancelarią umowę i podpisujecie przedwstępną (tych 1247 miało w przedwstępnej że pozew ruszy, gdy będzie min. 90 osób)

  8) Mając wstępnie grupę zawiązaną, umowę przedwstępną z kancelarią, jakąś stronę WWW (najlepiej z jakiś wewnętrznym forum), idziecie do mediów (można napisać do wszystkich możliwych maile) że rusza nowy pozew zbiorowy przeciwko bankowi X, w sprawie Y

  9) media nadają, zainteresowanie rośnie, zbiera się duża grupa (tych 1247 na tym etapie nazbierało poand 600 osób)

  10) kancelaria analizuje umowy, podpisujecie umowę na pozew (wcześniej trzeba wybrać reprezentanta spośród siebie, lub zaproponować tą rolę jakiemuś rzecznikowi praw konsumenta) – i kancelaria rusza

  11) sąd rozpatruje czy wszystko OK, potem daje ogłoszenie „w poczytnej prasie” i przez 3 miesiące mogą się dopisywać następni

  12) potem 2-3 lata i wyrok w 1 instancji, po roku w 2 instancji i macie prawmocny wyrok

  Wygrywa ten co jest w konkretnym pozwie. Widzowie i kibice nie dostają nagród. Ale każdy wyrok korzystny dla klientów wspiera następne pozwy. A, i dowody w pozwie zbiorowym się sumują (więc nawet jak ktoś nie reklamował sprawy w banku, to może się wspomóc reklamacjami innych).

  Nie wygrywa ten co jest bierny, więc zbierać się i do sądów!
  Polecam ten artykuł:
  http://samcik.blox.pl/2014/05/Byly-prezes-banku-o-kredytach-frankowych.html

  • Moi drodzy
   Wejdzcie na frankowiec.pl
   To chyba największe stowarzyszenie, które obecnie zbiera już chętnych z wszystkich banków. Mozna do 15 lutego się u nich zarejestrować, potem będzie wycena, dalsze kroki etc
   Pozew dotyczył będzie unieważnienia umowy i przewalutowanie na PLN po kursie w dniu zaciągnięcia oraz wskazanie innych zapisów abuzywnych

 29. Kredyt z Nordea z 2009 w CHF, kurs 2,7 teraz ponad 3,40.. czy ktoś chętny do pozwu zbiorowego? co robić, bo raty co miesiąc większe..

 30. Chętnie przyłączyłabym się do pozwu a nawet dwóch. Pierwszy za przelicznik walut a drugi za ubezpieczenie niskiego wkładu, które odnawia się co 36m. Nie mam już sił płacić. Dopiero co zapłaciłam im 9000 a teraz chcą ponad 5000. Skąd brac? załamana

 31. Nie widzę nikogo z POLBANKU a obecnie RAIFEISEN bank.
  Kancelaria prawna Komarnicki Korpalski zbiera chętnych do pozwu zbiorowego przeciwko w/w .
  Ja się wpisałam. Wy też to zróbcie.
  szczegóły na http://www.law24.pl
  Warto!!! Tylko tak możemy odzyskać nasze pieniądze.

 32. Osoby ws. pozwu zbiorowego przeciwko ING Bank Śląski . Próbujemy się policzyć i zebrać na fc w grupie: „Pozew zbiorowy kredytobiorców ING Bank Śląski”

  • wejdżcie na strone frankowiec.pl
   Tam juz zaczęto zbierać i segregować ludzi z kredytami kto do jakiego pozwu.

   Takiego maila dostałem od nich
   Osoby nie posiadające jeszcze obsługi prawnej a zainteresowane przystąpieniem do pozwu grupowego przeciwko swojemu bankowi :

   ( DB, BGŻ , GetinBankNoble , PKOBPNordea, PeKaO SA, Millenium, RaiffaizenPolbank, BZWBKKBSantander, BPHGEMoney, BREmBankMultibank, CreditAgricole, Eurobank, BOŚ, BNPFortis ,ING)

   proszę o przesłanie w emailu zaadresowanym na adres kancelaria@frankowiec.pl skanów swoich dokumentów kredytowych : umowa kredytu wraz ze wszystkimi załącznikami i harmonogramem spłat, korespondencja z bankiem , proszę pobrać z banku zaświadczenie o wysokości pozostałej do spłaty kwoty kapitału i odsetek , natomiast jeżeli umowa jest wypowiedziana – skan BTE ( bankowy tytuł egzekucyjny ).

   W tytule emaila proszę wpisać nazwę banku i swoje nazwisko oraz miasto zamieszkania.

   W treści emaila proszę o podanie danych : bank , nazwisko,miasto, nr Tel . zwięzły opis roszczenia i stanu prawnego ( umowa wypowiedziana czy nie) .

   Pozew będzie dotyczył unieważnienia klauzul walutowych i przewalutowania umowy kredytowej po kursie z dnia podpisania umowy oraz o stwierdzenie abuzywności klauzul umowy o spreedzie i świadomości ryzyka kursowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>