Pozew zbiorowy przeciwko Bankowi Millenium? Zbiera się kolejna grupa na bank !!!

Bank Millenium pozew zbiorowy

Opadł kurz po bitwie z BRE Bank/mBank (pozew zbiorowy), a bankozaur dostał porządnego kopa :-)ale klienci szykują kolejny pozew zbiorowy i organizują grupę, tym razem przeciwko Bankowi Millenium. Dlaczego o tym piszę…? Przeczytajcie list, zerknijcie do swoich umów kredytowych (bez względu na bank gdzie macie kredyt waloryzowany walutą) i porównajcie klauzule!

A teraz głos oddaję Piotrowi, który organizuje grupę do pozwu zbiorowego:

Pozew zbiorowy – Bank Millennium.
W październiku 2011 roku Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta nakazał wpisanie do rejestru klauzul niedozwolonych punktu z umów hipotecznych Banku Millennium o treści:


„Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR  według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium  w dniu uruchomienia kredytu lub transzy.”

Wskazana nielegalność tego punktu oznacza, że Bank nie może przeliczać kredytów we frankach wobec kursu nie mającego żadnego odniesienia, poza odniesieniem do regulaminu Banku.


Daje to klientom możliwość zażądania przeliczenia kwoty początkowej kredytu oraz jego rat po kursie średnim NBP. Czyli każdy klient ma możliwość odzyskania sporej kwoty nadpłaconych rat oraz zmniejszenia rat następnych.


Oczywiście mnie ani żadnemu zwykłemu obywatelowi, nie udało się zmusić Banku Millennium do naprawy wyrządzonej szkody, ani nawet do uznania swojej winy, mimo wielu wysłanych w tej sprawie pism.
Aktualnie ja i kilkunastu innych zainteresowanych negocjujemy umowę z kancelarią w sprawie poprowadzenia pozwu zbiorowego. 

Oczywiście im więcej osób się do nas przyłączy, tym lepiej – wpłynie to na ograniczenie jednostkowych kosztów procesu oraz na naszą medialną siłę. 

A jaką siłę ma duża grupa można się było przekonać w przypadku pozwu zbiorowego przeciwko BRE Bank.

Informacje o tym co, gdzie i kiedy można uzyskać na stronie:

www.millennium.arkis.pl

Zapraszam.
Piotr Walaszczyk

Jeśli zbierze się grupa i dogadają się z sądowymi pistoleros z kancelarii Wierzbowski Eversheds (którzy ostatnio w sądzie pogonili BRE Bank), złożą pozew zbiorowy przeciwko Bankowi Millenium, to może zrobić się bardzo ciekawie! Droga do skutecznego kwestionowania zapisów dot. tej samej klauzuli w umowach kredytowych klientów innych banków (w tym mBank i Multibank :-) ) stanie się łatwiejsza. Czytelnicy bloga, to w Was jest moc! Informujcie swoich znajomych. Zapewne zaraz się okaże, że są wśród Waszej rodziny i znajomych klienci Banku Millenium z umowa kredytową z taką właśnie klauzulą niedozwoloną. Czas na pozew zbiorowy i dokopanie tym razem Bankowi Millenium, który jak widać gra w jednej lidze z BRE Bank/mBank. Lidze banków łamiących prawo! Klienci Banku Millenium dajcie mi okazję jeszcze o  Was napisać!

Przypomnę klauzula Banku Millenium znajduje się w rejestrze klauzul niedozwolonych pod numerem 3178, Sygn. Akt XVII AmC 426/09.Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

40 myśli nt. „Pozew zbiorowy przeciwko Bankowi Millenium? Zbiera się kolejna grupa na bank !!!

 1. Powiem tyle, wszystkie umowy o kredyt hipoteczny w CHF to jedna wielka klauzula niedozwolona, która zmierzała do obejścia prawa i zawierana była w złej wierze !!!!! Czekam na atak troli :D

 2. witam,
  ja tez mam kredyt w millenium z 2005 roku – Panie Marcinie – prosze o jakieś szczegóły na priva – jeżeli możne Pan coś pomóc to chętnie się dogadam

   • Jestem zainteresowany przyłączeniem się do pozwu zbiorowego przeciw PKO BP. Proszę o kontakt osoby, które już coś wiedzą na ten temat. Pozdrawiam
    Pietro

  • Witam, jestem zainteresowana przystąpieniem do pozwu zbiorowemu przeciwko PKO BP. Kredyt „we frankach” spłacam od 10 lat i nadal mam więcej do spłacenia niż wzięłam kredytu. Proponuję abyśmy się wspólnie skontaktowali ze sobą. Osobiście rozmawiałam z kancelarią poznan@law24.pl. Z korespondencji grudniowej wynika, że gromadzą chętnych do pozwu zbiorowego przeciwko PKO BP. Ja jestem zdecydowana. Pozdrawiam, Krystyna

   • Jestem w podobnej sytuacji, przy czym kredyt był wzięty w Nordea, obecnie BKO BP, chętnie sie przyłącze do pozwu zbiorowego,

    • Dowiadywałam się w sprawie terminów i kosztów procesu. Okazuje się, że są niższe koszty oraz szybciej proces przebiega w przypadku indywidualnego pozwu. Tak więc szukam w tej chwili kancelarii, która posiada w tym zakresie doświadczenie, pozdrawiam, Krystyna

     • Krystyna, jeżeli mogę Ci doradzić to zgłoś się do mec. Bagińskiej z Warszawy. Byłam i jestem zadowolona. Ogromna wiedza i siła przebicia. Sprawa w toku.

 3. Jestem osobą, która podobnie jak 700 tys osób wzięła kredyt we franku chcę walczyć z bankiem GE Money uważam, że odpowiedzialność za całą sytuacje ponoszą obie strony. Niestety walka z Bankiem GE Money (obecnie BPH) w pojedynkę jest bardzo kosztowna dlatego mam ogromną prośbę do osób, które posiadają kredyt w GE Mony i chcą przyłączyć się do pozwu zbiorowego aby zgłaszały się do Kancelarii Kozłowski Śmigielska i Wspólnicy.

 4. Witam, również mam kredyt w banku millenium w CHF z 2008, chętnie się przyłączę, proszę o info z kim mam się kontaktować.
  pozdr

 5. Witam

  W umowie o kredyt hipoteczny w CHF z mBankiem mam taki zapis:

  „mBank udziela Kredytobiorcy, na Jego wniosek, Kredytu hipotecznego przeznaczonego na cel określony w par 1 ust. 1 zwanego dalej Kredytem w kwocie określonej w par 1 ust 2, waloryzowanego kursem kupna waluty CHF wg tabeli kursowej BRE Banku S.A. Kwota Kredytu wyrażona w walucie CHF jest określana na podstawie kursu kupna waluty CHF z tabeli kursowej BRE Banku S.A. z dnia i godziny uruchomienia Kredytu.”

  Czy taki zapis podpada pod klauzule niedozwoloną? Bo wygląda bardzo podobnie (więcej słów, ale sens wydaje się podobny jak w Millenium)?

 6. WITAM
  mam w banku millenium kredyt w CHF z września 2008 roku .Co mam sprawdzić w umowie aby przyłączyć się do pozwu,dodatkowo mam ubezpieczenie niskiego wkładu.Z kim to wszystko skonsultować abym spokojnie mógł przystąpić do pozwu zbiorowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>