Pozew zbiorowy – Jest wyrok! BRE Bank/mBank przegrywa !!!

mBank wyrok pozew zbiorowy nabici w mbankGrupanabank i jej pozew zbiorowy po ponad 2,5 roku od momentu złożenia pozwu doczekała się wyroku w I instancji. Dzisiaj 3 lipca Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wyrok w sprawie 1247 klientów hipotecznych, którzy złożyli pozew zbiorowy przeciwko BRE Bank (mBank/Multibank). Sprawa dotyczy blisko 20 000 tys. klientów mBank’u i Multibanku określanych jako nabici w mBank (stary portfel CHF). Część z tych klientów pozwała BRE Bank do sądu (w tym grupanabank, która złożyła pozew zbiorowy). Pozostali klienci pozywają BRE Bank indywidualnie (tak jak ja) i uzyskują korzystne wyroki, tak jak Pani Ada, a także np. ,,chorągiew poznańska”. Jest też największa grupa klientów, która albo nie wie, że BRE Bank (mBank i Multibank) bezprawnie zawyża im raty kredytowe  albo też wie, ale z różnych względów nic z tym nie robi. Może do czasu?

Po sądowych porażkach w UOKiK (w sądzie poległa inna klauzula niedozwolona którą stosował BRE Bank w umowach kredytowych – kredyty w pln) oraz przegranych procesach z powództwa klientów indywidualnych, przyszła kolej na pozew zbiorowy i rozstrzygnięcie w I instancji. Tak jak przewidywałem (oraz tak jak wskazała ankieta :-) , 84% głosujących wskazała nabitych w mbank jako wygranych) sąd był bezlitosny i po raz kolejny zatopił BRE Bank/mBank wydając wyrok na korzyść 1247 klientów, którzy nie odpuścili i złożyli pozew zbiorowy przeciwko BRE Bank (mBank i Multibank) :-) .  Po raz kolejny sąd potwierdził, że w przypadku kredytów hipotecznych (stary portfel CHF) klientów nabitych w mBank – BRE Bank złamał prawo! Z tej okazji chyba napocznę zapas dalmatyńskiego winka jakie przywiozłem z wakacji :-)

Korzystny wyrok dla klientów BRE Bank’u w pozwie zbiorowym powinien być inspiracją dla tych, którzy do tej pory nie zrobili nic, aby odzyskać swoje pieniądze bezprawnie kasowane co miesiąc przez BRE Bank (mBank i Multibank). Chciwość (jak określił działanie mBanku jego twórca i były prezes BRE Bank’u p. Sławomir Lachowski) została ubrana w odpowiednie paragrafy w łódzkim sądzie.

Nie zapominajmy też o tysiącach klientów innych banków (np. Raiffeisen, Santander), którzy mają podobne klauzule niedozwolone w umowach kredytowych, banki także w przypadku tych klientów wysokość oprocentowania wyciągały z kapelusza jak magik białe króliki. Panie i panowie  - klienci Raiffeisen i Santander Bank może czas i na Was…? Bez znaczenia czy zbiorowo czy indywidualnie. Moc jest z nami!

Przypomnę tylko – pozew zbiorowy przeciwko BRE Bank/mBank jest największym pozwem zbiorowym w Polsce. Jest to także pierwszy pozew zbiorowy który dotyczy instytucji bankowej! Oczywiście to nie koniec serialu – znając postawę BRE Bank’u należy oczekiwać apelacji. mBank i Multibank bardzo niechętnie oddają bezprawnie pobrane pieniądze z kont swoich klientów i tym bardziej nie potrafią przyznać się do błędu i przeprosić swoich klientów. Grają też na czas, bo roszczenia klientów się przedawniają. Czekam zatem ze spokojem na dalsze odcinki (popijając winko z półwyspu Pelješac przegryzając truskawkami ;-) ) Oto prawdziwa strona największego internetowego banku w Polsce: anty-konsumencka. A ja, pozwałemBank o tym piszę!

Dzięki uprzejmości jednego z uczestników pozwu zbiorowego możecie odsłuchać ustne uzasadnienie wyroku syg. akt II C 1693/10! (plik mp3) – Uzasadnienie wyroku

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

18 myśli nt. „Pozew zbiorowy – Jest wyrok! BRE Bank/mBank przegrywa !!!

 1. Mam tylko pytanie-ilu klientów było świadomych tego co podpisują i teraz dołącza się do kolejnych pozwów przeciwko BRE? To jak z opcjami-dobrze jak zarabiamy-źle jak zabierają… Teraz Polska i Polacy…. Fakt że trzeba czytać umowy i korzystać wcześniej z prawnikow, nie po fakcie. Ale jak to u nas w kraju-po co wydawać pieniądze skoro można „zaoszczędzić”

 2. Obiektywny czytanie umowy nie ma nic do rzeczy. Czytałem ją bardzo wnikliwie. Bank jak rosły stopy w Szwajcarii podnosił oprocentowanie kredytu, natomiast jak stopy zaczęły spadać na początku kryzysu mbank nie obniżał oprocentowania mimo, że były ku temu powody i tu leży cały problem starego portfela, a nie w fakcie że ktoś nie przeczytał umowy kredytowej! W roku 2006 nie było żadnych wykładni decyzji pisma UOKiKu, że to jest praktyka niedozwolona. Wydał takie orzeczenie kilka lat później, gdy zaczął się szum.

 3. W mojej ocenie ten wyrok zmienia niewiele (nawet jeżeli się uprawomocni). Nabici i tak będą musieli wystąpić do Sądu indywidualnie aby ustalić wysokość odszkodowania.

  Jednakże, taka możliwość istnieje już teraz. Ja skorzystałem z niej 2 lata temu i już rok temu otrzymałem odszkodowanie po wygranej sprawie.

  Nabici w pozwie zbiorowym mają przed sobą jeszcze kilka miesięcy oczekiwania na wyrok drugiej instancji, potem kolejne miesiące (a może lata) prowadzenia sprawy indywidualnej.

  Praktyka pokazuje, że wielu osobom udaje się indywidualnie uzyskać odszkodowanie bez opierania się na wyroku w pozwie zbiorowym. Zebrałem taką listę (pewnie niepełną) tu:
  http://wygralem-z-mbankiem.pl/katalog-zwyciezcow/

  Pozdrawiam nabitych :)
  Marcin
  http://wygralem-z-mbankiem.pl

 4. Na stronie mBanku jest opcja: „napisz do nas”.
  Właśnie pokusiłem się o opisanie mojej radości po wyroku Sądu okręgowego w Łodzi, który wydał wyrok w sprawie 1247 klientów hipotecznych, którzy złożyli pozew zbiorowy. Ja mam kredyt w Raiffeisen, który robi dokładnie to samo, choć w bardziej pszenno-buraczanym stylu. „Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem”.

 5. Dobre !!! Zrobiłem to samo. Treść:

  Gratuluję przegranej w pozwie zbiorowym! Sąd Okrę­go­wy w Łodzi wydał wyrok na korzyść 1247 klien­tów hipo­tecz­nych, któ­rzy zło­żyli pozew zbio­rowy przeciwko BRE Bank (mBank, Multibank). Oby tak dalej !!!

  Wszyscy, którzy chcą się podzielić swoją radością mogą to zrobić legalnie! Linka poniżej:

  https://form.mbank.pl/email.php

  • Dostałem taką oto odpowiedź:
   „Witam,
   dziękuję za przesłaną wiadomość.
   Przekazuję stanowisko banku w przedmiotowej spawie.
   Zgodnie z informacjami z dnia 03-07-2013 wyrok sądu pierwszej instancji nie jest prawomocny.
   Bank będzie się od niego odwoływał.

   Dodatkowo przesyłam link do strony pod jakim może się Pan zapoznać z oficjalnym oświadczeniem prezesa Banku.
   http://gaja/Aktualnosci/bankgrupa/Strony/Decyzjas%C4%85duwsNabitychwmBank.aspx
   Pragnę również zapewnić, iż bardzo zależy nam, aby Klienci czerpali z kontaktów z mBankiem nie tylko korzyści finansowe, ale także satysfakcję z poziomu oferowanych usług.
   Mam nadzieję, iż przekazane informacje okażą się pomocne.

   Pozdrawiam
   Aleksandra W.
   Wydział Obsługi Klientów
   Biuro Obsługi Klientów”

   LUDZIE LISTY PISZĄ!!! Z LISTEM JEST PROBLEM I TRZEBA GO PRZECZYTAĆ. A POTEM ODPOWIEDZIEĆ. A TO ZAJMUJE CZAS. DZIĘKI TEMU NIE MA CZASU NA GŁUPIE POMYSŁY – BO TRZEBA ODPOWIADAĆ.

 6. Witam
  też jestem klientem starego portfela – chciałbym wystąpić do sądu ale najpierw powinienem wysłać jakieś pisemko do banku. Po negatywnej odpowiedzi mogę iść z pozwem do sądu. Czy może ktoś udostępnić mi wzór takiego pisemka do banku???
  Znacznie uprościło by mi to sprawę
  Z góry dziękuję

  • Przypominam, że pisma wysyłane do banku nie przerywają biegu przedawnienia. Aby tak się stało trzeba złożyć do odpowiedniego sądu pozew lub wniosek o próbę ugody.

 7. Witam,
  Jestem jedna z nabitych, podpisałam umowę kredytowa w sierpniu 2006. Czy ktoś mógłby mnie Oświecic o jakie pieniądze toczy sie gra? Tzn ile można z tych odsetek odzyskać, np w przeliczeniu na 100 000 pln kredytu? chodzi mi o rząd wielkości…z gory dziękuje Kasia

  • Kasia,
   Gra toczy się o to co już nadpłaciłaś i o to co jeszcze nadpłacisz w przyszłości jeśli nadal będziesz spłacała kredyt według oprocentowania które BRE wyciągnie z kapelusza. Nie jestem w stanie określić ile już straciłaś – może to być kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Wyślij mi maila (pozwalembank@gmail.com) to prześlę kalkulator do wyliczenia kwoty nadpłat rat kredytowych – a raczej kwoty o jaką bezpodstawnie wzbogacił się BRE Twoim kosztem :-)

   Jeszcze zapomniałem dodać o odsetkach ustawowych od momentu przedsądowego wezwania do zapłaty lub od momentu wniesienia pozwu. To dodatkowe 13% :-) . Kto dziś daje takie lokaty? Tylko BRE/mBank ;-)

 8. Czy ktoś może z grubsza powiedzieć o jakich kwotach (procentowo) mówimy, dla kredytu rzędu 100tys zł?
  O ile, zdaniem sądu, były zawyżane te raty?
  Zastanawiam się czy gra w ogóle jest warta świeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>