Pozwy zbiorowe przeciwko bankom – co przyniesie 2014?

Pozwy zbiorowe 2014Pozwy zbiorowe na fali! W 2014r. możemy spodziewać się kilku interesujących frankowych kredytobiorców wydarzeń. Pamiętacie, już lipcu ubiegłego roku pisałem o zbierającej się grupie przeciwko Bankowi Millenium. Klauzule waloryzacyjne tego banku są w rejestrze klauzul niedozwolonych. Sprawa o tyle istotna, że podobnymi zapisami posługuje się większość banków (w tym mBank) w przypadku kredytów waloryzowanych kursem waluty. Pozew zbiorowy nabiera rozpędu – chęć przystąpienia zadeklarowało już blisko 1200 osób, została wybrana też kancelaria, która będzie reprezentowała kredytobiorców. Jak tak dalej pójdzie, to być może grupa, która się zbierze będzie większa od tej, która pognębiła ponad pół roku temu mBank :-)

Nabici w mBank (klauzule dotyczące dowolności zmian oprocentowania) czekają na dogrywkę w największym jak do tej pory pozwie zbiorowym przeciwko banksterom z pod znaku mBank’u. Po lipcowej wygranej w I instancji sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi.  W 2014r. doczekamy się z pewnością wyroku w II instancji.  Przegrana mBank’u ośmieliła z pewnością innych, którzy zamierzają walczyć o swoje pieniądze – mam nadzieję, że niezdecydowani nabici w mBank nie dadzą się dłużej strzyc (co robić: czytaj tutaj). Pozew zbiorowy przeciwko mBankowi  swój epilog znajdzie zapewne w Sądzie Najwyższym, ale na to przyjdzie pewnie nam jeszcze poczekać.

Spread i niedozwolone klauzule waloryzacyjne mogą zatopić w sądzie też Getin Noble Bank. Przeciwko kolejnej ,,instytucji zaufania ” pozwy zbiorowe organizują klienci przy pomocy kancelarii z Poznania i Warszawy. W Warszawie podobno jest już ponad 120 zainteresowanych stanięciem w sądowe szranki. W przypadku Getinu może nie dojść do sprawy, bo jak pokazuje historia, Getin Noble Bank unika jak ognia  sądowych relacji w mediach. Parę miesięcy temu bank ugiał się przed klientami, których reprezentowała ta sama kancelaria, co nabitych w mBank (pozew zbiorowy) i poszedł na ugodę. Sprawa dotyczyła kredytów hipotecznych i produktu  „Mini%”.

Razem z klientami Getin Noble Bank na wojnę zamierzają w końcu pójść klienci Raiffeisen Bank, którzy w swoich umowach poza klauzulami waloryzacyjnymi mają podobnie jak nabici w mBank niezgodne z prawem zapisy dotyczące dowolności zmian oprocentowania kredytu.

Organizują się też kredytobiorcy w ramach Stowarzyszenia PRO Futuris, założonego przez p.Tomasza Sadlika z Krakowa. Będzie się działo!

Pozwy zbiorowe i wygrane kredytobiorców mogą przekonać niezdecydowanych – z bankami da się wygrać i, o ile w przypadku przegranych indywidualnych banki nie przejmują się tym, to w przypadku przegranych w pozwach zbiorowych, z uwagi na medialność takich wydarzeń, może to otworzyć bankową puszkę Pandory – czego oczywiście życzę tzw. ,,instytucjom zaufania publicznego”  w 2014r. Oby pozwy zbiorowe pogrążyły banki!.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

82 myśli nt. „Pozwy zbiorowe przeciwko bankom – co przyniesie 2014?

  • a co z osobami które mają kredyt w PLN i nieziemsko wysokie oprocentowanie,przymusowe ubezpieczenie,hipotekę kaucyjną oraz najciekawsze.. w pierwszych 2 latach aneks do umowy odroczajacy odsetki,ktore bank dowalil po 2 latach.dzieki temu kredyt 340.000 na 50 lat ma rate 2800zł

   • Szczerze mówiąc nie słyszałam okredytach rozłożonych na 50 lat, ale skoro Ty taki masz to pewnie są. Jesli uważasz, że Twoja umowa jest niezgodna z prawem złóż pozew do sądu zamiast złorzeczyć frankowiczom.
    Pozdrawiam.
    zykela

 1. Dobrze, że robisz z tym robote

  Ludzie oszukują ludzi, ale żeby takie instytucje jak Bank to już się w głowie nie mieści. I gdzie tu sprawiedliwość i jak tu jeden pokrzywdzony ma sam stanąć do walki.

  Dobrze, że jest twój blog, będę obserwował
  Pozdrawiam

 2. Mi też jest potrzebna pomoc w tej sprawie. Poręczyłam kredyt hipoteczny we frankach szw. na zakup nowego mieszkania mojemu synowi i teraz obawiam się utraty swojego mieszkania, ktory miał być zabezpieczeniem udziału wlasnego. teraz chcę by zniesiono hipotekę z mojego mieszkania gdyż syn ma problemy z regulowanie na czas rat gdyż stracił pracę . Bojęsie o swoje mieszkanie bo Bank Nordeła wzywa mnie jako dluznika do spłacania zaległwej raty. Nie wiem co moge zrobic . Na razie zlozyłam wniosek o zniesienie hipoteki z mojego mieszkania. Jakie mam prawa w tym zakresie. Ja właściwie nie mam żadnych praw do kredytu ale nękanie mnie wezwaniami mam odbierać za potwierzeniem odbioru.Syn sprałci juz od 110 roku ok 100tyś zł a wziął kredy na 148 tyś franków wypłaconych w PLN?

  • Przyłączę się. Próbują na mnie wymusić podpisanie deklaracji, że na ich konto będzie wpływała przez cały okres kredytowania hipoteki (jeszcze 36 lat!!) moje wynagrodzenie w wysokości min. 3000zł. W przeciwnym razie podniosą mi oprocentowanie o 1p.p. Wyliczyli sobie bowiem, że moje średnie kwartalne wynagrodzenie się zmniejszyło o ok 500zł (historycznie miałam większe kwartalne spadki). Odezwali się nagle, gdy wnioskowałam o spłatę kredytu w Euro! Czy ktoś miał podobną sytuację? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Proszę o radę

 3. Witam,
  gratuluję Twórcy bloga oraz wszystkim zaangażowanym we wspólny cel. Jestem w podobnej sytuacji jak większość z nas, kredyt we CHF z 2006 r. z niekorzystnymi zapisami. Kredyt zaciągnięty w GE Money Bank aktualnie to grupa BPH S.A.
  Czy może wiadomo kiedy kredytobiorcy tego banku będą jednoczyć siły w celu wspólnego pozwu ?
  Pozdrawiam
  TT

  • Witam ,tez mam kredyt we frankach .Czy bedzie przeciwko GE MONEY BANK pozew zbiorowy? Kredyt hipoteczny zaciagnelam w 2004r.Chetnie przylacze sie.Serdecznie pozdrawiam

 4. Witam czy jest ktoś kto ma kredyt w EUROBANKU? Chętnie bym dołączył do pozwu zbiorowego o ile taki będzie. Pozdrawiam

 5. czekamy na PKO BP – podwyższony kredyt do chwili ujawnienia budynku w księgach wieczystych -to chyba też niedozwolone – chętnie się dołączę

 6. Mam kredyt we frankach w Millennium od grudnia 2005 r.-chętnie też bym dołączyła do pozwu zbiorowego o ile moja umowa kredytowa również jest do podważenia. Proszę o pomoc i kontakt:)

  • Spłacam kredyt we frankach od marca 2005 r. zaciągnięty w Multibanku. Mam nadzieje przystąpić do kolejnego zbiorowego pozwu przeciwko (obecnemu) mBankowi i wygrać, jak zrobiła to poprzednia grupa (szczęśliwcy). Sądzę, że jeszcze trochę „nabitych” zostało. Jestem z Wrocławia. Proszę o kontakt. A może taka grupa już istnieje? Pozdrawiam.

 7. A czy ktoś wie co z byłym KREDYT BANKIEM- obecnie BZWBK…. też posiadam frankowy kredyt. Bardzo chętnie się przyłączę do pozwu zbiorowego…

 8. Drodzy, czy ktoś z Was wie czy na PKO BP też coś się szykuje, jestem mocno zainteresowana tematem i chętna do współpracy, jak widać w większości siła, jest o co walczyć, działajmy!

 9. Witam,

  Ja wzielam kredyt w CHF w 2007 w BGZ w Poznaniu i chcialabym przylaczyc do grupowego pozwu. Nie wiem czy takowy pozew istnieje, a jesli tak to jaka kancelaria prawnicza prowadzi te sprawe. Bylabym wdzieczna o jakiekolwiek informacje.

  Pozdrawiam

  Patrycja

 10. Poszukuję grupy do pozwu przeciw DeutscheBank. Wiem, że organizuje się powoli jakaś grupa w Warszawie , ale kancelaria, która ma to prowadzić jest bardzo „młoda” bo chyba w 2010-11 zakończyła aplikację radcowską. Nie wiem też, czy warszawski rzecznik UOIK będzie reprezentować nasze interesy (wtedy jest szansa zwolnienia z opłat sądowych). W Krakowie też coś próbują ( inna kancelaria), ale rzecznik odmówił.W prawie obowiązuje zasada, że nie można sądzić w sprawie już osądzonej. Tym samym wybór kancelarii powinien być przemyślany, bo jak przegramy to nic już nie da się zrobić. Czy ktoś ma jakąś kancelarię z doświadczeniem w takich sprawach i poparciem lokalnego rzecznia UOIK? Wiem, że kancelaria z Poznania, która prowadzi pozew na Getinbank jest reprezentowana przez poznańskiego rzecznika. Jest więc szansa, że może w pozwie przeciwko DB też by nas reprezentował. Rozmawiałam z poznańską kancelarią i na razie nie prowadzą, ale jeśliby zebrało się co najmniej 10 osób to mogą zorganizować spór zbiorowy. Dostałam informację, by kontaktować się z nimi i jak zbierze się taka grupa to podobno rozpoczną działania.

 11. 2015 rok przesądził, pozew do BGŻ.
  Ja chcę wreszcie spac spokojnie.
  Gdzie można nawiązac kontakt w sprawie pozwów zbiorowych?
  Teresa

 12. Czy ktoś już składał reklamację do BOŚ Banku o zwrot składki ubezpieczenia niskiego wkładu własnego?? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

  • witam, czy złożyła juz Pani reklamację dot. zwrotu UNWW? mam kredyt w tym banku i zamierzam złożyć reklamacje. Czy moze sie Pani podzielic doswiadczeniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>