UNWW i mBank: zamień składkę na wyższą marżę. Aneks do umowy gratis!

UNWWUNWW z umów mBanku poległo w sądzie i trafi do rejestru klauzul niedozwolonych (przeczytaj koniecznie wpis: Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i mBank, czyli kolejna klauzula niedozwolona w umowach kredytowych CHF), tymczasem mBank postanowił nabić nabitych w ubezpieczenie niskiego wkładu po raz kolejny! Proponują zamiast składki UNWW podwyższenie marży kredytu hipotecznego. Do klientów wysyłają taki oto komunikat:

„Witamy,

informujemy, że wkrótce upłynie okres Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego dla Twojego kredytu hipotecznego.

W powyższym okresie ubezpieczenia nie została całkowicie spłacona kwota objęta ubezpieczeniem, co stanowi podstawę do jego odnowienia na kolejny okres ubezpieczeniowy.

Informujemy, że istnieje możliwość zmiany ubezpieczenia niskiego wkładu własnego na podwyższoną marżę Banku do czasu spłaty niskiego wkładu, co będzie wymagało podpisania bezpłatnego aneksu.

Zespół mBanku „

Jak widać mBank szuka naiwnych oraz nieświadomych i tych, co się boją pozwać mBank do sądu. Wiedzą doskonale, że zapisy o UNWW są bezprawne i postanowili wybrnąć z sytuacji łapiąc chętnych na podwyższenie marży kredytowej w zamian za odstąpienie od pobrania bezprawnej składki z tytułu UNWW. Podobny chwyt swego czasu zastosował Bank Millenium.

Nie wiem tylko, ile proponują tej podwyżki? Jeśli wiecie, dajcie znać w komentarzach. Aneks do umowy dostaniecie gratis!

Mam nadzieję, że nie dacie się na to złapać!

Jeśli jeszcze nie jesteście gotowi na pozew przeciwko mBankowi, to przynajmniej wyślijcie im przedsądowe wezwanie do zapłaty, od upłynięcia wskazanego w wezwaniu terminu (standardowo 7 lub 14 dni) naliczane będą odsetki ustawowe (jeśli oczywiście zdecydujecie się na drogę sądową).

Wygrać w sądzie z bankiem w jak widać można! Ostatnio w sprawie ubezpieczenia niskiego wkładu stanowisko zajął Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów, sygnatura akt: I C 2565/13.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.
Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

29 myśli nt. „UNWW i mBank: zamień składkę na wyższą marżę. Aneks do umowy gratis!

 1. Tak samo pojawił się pozew przeciwko Credit Agricole:

  „Sprawa sprowadza się do faktu, iż, w związku z zaciągnięciem kredytu hipotecznego, bez którego trudno w stanie dzisiejszej gospodarki poradzić sobie z zaspokojeniem chociażby najskromniejszych potrzeb mieszkaniowych, bank Credit Agricole wymagał opłacania dodatkowej sumy pieniężnej celem wynagrodzenia dla banku za ryzyko, jakie niesie za sobą posiadanie wkładu własnego w niskiej wysokości (a więc: słabo zabezpieczającego bank na wypadek ewentualnej niewypłacalności klienta wobec konieczności uiszczania kolejnych rat kredytu).”

  http://www.wykop.pl/link/2076984/pozew-zbiorowy-przeciwko-credit-agricole/

 2. Mam właśnie takie pismo przed sobą. Proponuja podwyższenie marży o 0,15 p.p. w okresie podwyższonego ryzyka a po zakonczeniu tego okresu marzą ma ulec obniżeniu poczynając od dnia następnego od dokonana całkowitejsspłaty kwoty niskiego wkladu własnego.

  • Postaram się szybko zamieścić nowy wpis na temat UNWW i 2 wyroki, w tym ten o którym mowa powyżej.
   Proszę o odrobinę cierpliwości. Jeśli potrzebujesz b.szybko – wyślij maila to prześlę.

 3. mi w kredycie złotowym proponują 0,14pp do marży, czy przy niedozwolonych klauzulach ma znaczenie waluta kredytu, wpis jest o umowach kred. w CHF

  • Wysłałem takie pismo do mBanku kilka miesięcy temu. Do dziś brak odpowiedzi, a kolejne pieniądze z ubezpieczenia niskiego wkładu bank zabrał z mojego konta. Ten bank to szyba szemrana organizacja. Nie zdziwie się jak kiedyś się okaze, ze wlascicielami sa przestępcy.

 4. dziś otrzymałem nowy
  Regulamin udzielania Kredytów i pożyczek hipotecznych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A
  a w nim:
  paragraf 7 pk3:
  „3. W przypadku objecia kredytu ubezpieczeniem NWW:
  1) Ubezpieczonym i Ubezpieczajacym z tytułu ubezpieczenia NWW jest Bank. Kredytobiorca nie jest
  Ubezpieczajacym ani Ubezpieczonym z tytułu ubezpieczenia NWW.
  2) Składka z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego obciaża Bank….”

  i jak to widzicie ?

 5. Mnie proponują 0,08 p.p. Oczywiście mogę tego uniknąć płacąc w zakreślonym terminie resztę kwoty niskiego wkładu, o czym zostałem kurtuazyjnie poinformowany ;)
  Trochę pieniędzy już poszło na te składki. Może by się trzeba było wziąć w garść i je odzyskać :)

 6. Wiem, że temat z lipca ale u mnie teraz aktualnie na tapecie. Zapłaciłem już 2 razy a teraz przyszło trzeci raz wraz z propozycją zamiany na wyższą marżę (o 0,34 p p). I tu pojawia się zagwozdka, w umowie stoi… „Jeżeli z upływem pełnych 36 miesięcy okresu ubezpieczenia nie nastąpi całkowita spłata zadłużenia objętego ubezpieczeniem ani inne zdarzenie kończące okres ubezpieczenia, ubezpieczenie podlega automatycznej kontynuacji, przy czym łączny okres ubezpieczenia nie może przekroczyć 108 miesięcy, licząc od miesiąca, w którym nastąpiła wypłata Kredytu.”
  Jeśli dobrze rozumiem to zgodnie z tym zapisem 3 składki na 3-letnie okresy to maks. Co jeśli za kolejne 3 lata ciągle nie wpłacę wkładu własnego?
  Czy czasem proponując mi zamianę UNWW na wzrost marży nie jest wybiegiem banku. Czy aneks nie jest po to aby ubezpieczenie spłacającego się wolniej NWW mogły być finansowane dalej z mojej kieszeni bez ograniczenia w czasie czyli ponad te 108 m-cy?

  • Dobre pytanie. Ja też zapłaciłem właśnie w grudniu NNW 3 raz. A co za 3 lata? Na pewno nie spłacę NNW do tego czasu bo przy obecnym kursie mam do oddania 70% więcej niż pożyczyłem, choć realnie, spłaciłem właśnie 20% tej kwoty w PLN.
   Dajcie znać.

  • Zgadzając się na podwyższenie marży w zamian za UNWW rezygnujesz z ograniczenia czasowego i płacisz do momentu osiągnięcia pożądanego przez bank wkładu własnego. W moim przypadku to się nie opłaca.

 7. Czy wy w umowie macie termin 108 czy 180 m-cy bo u mnie jest 180 czyli teoretycznie składkę mogą pobrać 5 razy.

  Miesiąc temu otrzymałem powiadomienie listowne o zbliżającym się terminie zapłaty ubezpieczenia, wyliczyli składkę na ponad 5000 tyś lub podniesienie marży o 0,39 p.p. co w przeliczeniu po obecnym dość wysokim kursie franka daje różnice 300 zł na korzyść zmiany marży. Niby ok, ale po rozmowie z kancelarią z Wrocławia, która zajmuje się moją sprawą zgoda na podniesienie marży równoznaczna jest z odstąpieniem roszczeń o zwrot wcześniej wpłaconych pieniędzy na poczet UNWW.

  Coś jest chyba na rzeczy, bo prócz listu dostałem również maila, sms-a, a dziś zadzwoniła do mnie przemiła pani i również zachęcała mnie do podpisania aneksu…

  Czy komuś udało się już odzyskać pieniądze?

 8. Ja już dawno spłaciłem 20% kredytu więc strasznie mnie to NNW mierzi. Oczywiście w CHFie mam ciągle więcej do spłaty niż pożyczyłem więc zakładam, że będę płacił to ubezpieczenie do śmierci…
  Ostatnio zastanawiałem się, o ile wzrosłaby mi marża gdybym zrezygnował z tego ubezpieczenia.
  Jakie wzrosty marży Wam zaproponowano?

 9. Mi właśnie przysłali list, że mam czas do 31.08.2016 na podpisanie darmowego aneksu na podwyższenie marży o 0,36%. Kredyt mam w euro z marżą 2,7% więc po dodaniu będę miał 3,06% i jest to aktualnie dokładnie 20 euro więcej do raty… – także czytając to wolę zapłacić im teraz te ubezpieczenie ok 5500zł i walczyć zaraz o oddanie tego i dwóch innych składem każda po ok 6 tyś zł. Razem bym miał zwrotu wow ok 17 tyś zł także sądzę, że warto… ;) szukam tylko odpowiedniego adwokata lub osób do pozwu zbiorowego ;)

  • Witam, mam niemalże identyczną sytuację.
   Dopiero zaczynam poszerzanie wiedzy o tym co podpisałem i jakie to teraz ma konsekwencje dla mojego życia… mam termin do 30 listopada, zanim wszedłem do banku to przed drzwiami znalazłem w sieci tę dyskusję. I dobrze się stało. Napisz proszę czy znalazłeś tego adwokata lub chętnych do pozwu. Może ktoś ma tutaj człowieka godnego polecenia, co wie jak walczyć z mbankiem?
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>