Zmiana oprocentowania w starym portfelu CHF. Zawiadom UOKiK o działaniach mBanku!

Zmiana oprocentowania stary portfel CHFZmiana oprocentowania po ponad 4 latach czekania…. gdzie takie rzeczy są możliwe…? Tyko w mBanku. Stary portfel, czyli ponad 20 tys. klientów nabitych w mBank i Multibank doczekało się obniżki oprocentowania swoich kredytów. Zarząd mBanku łaskawie z dniem 9 lutego obniżył oprocentowania kredytów o 0,90 p.p. Dla części kredytobiorców (w tym mnie), którzy zdecydowali się na drogę sądową zmiana oprocentowania nie ma większego znaczenia – dużo bardziej korzystnym, a co ważniejsze w najbezpieczniejszym rozwiązaniem (poza odzyskaniem pieniędzy)  jest uzyskanie oprocentowania stałego przez cały pozostały okres kredytowania, poprzez wyeliminowanie zapisu dotyczącego zmiany oprocentowania z umowy.

To, że zmiana oprocentowania nie odpowiada spadkowi LIBOR 3m CHF to norma, tak działa mBank, łamiąc prawo i stosując klauzule niedozwolone. Spodziewajcie się więc nowych harmonogramów spłat, ale nie spodziewajcie się tam żadnej precyzyjnej informacji o przyczynie zmiany oprocentowania…. zarząd mBanku może zrobić z oprocentowaniem Twojego kredytu wszystko….. dopóki oczywiście nie wygrasz sprawy przeciwko mBankowi w sądzie!

Zgodnie z prośbą UOKiK zachęcam Was – kredytobiorcy starego portfela CHF do zawiadomienia urzędu, o nierealizowaniu przez mBank uzgodnień pomiędzy ZBP a KNF, UOKiK, MF w sprawie kredytów waloryzowanych kursem walut. Specjalnie dla Was przygotowałem takie pismo. Pismo wymaga uzupełnienia kilkoma prostymi danymi dotyczącym Waszego kredytu. Stawkę LIBOR 3m CHF z dnia podpisania umowy kredytowej znajdziesz tutaj.

Pobierz: ZAWIADOMIENIE UOKIK (wypełniamy pola koloru żółtego)

Zawiadomienie można wysłać pocztą lub mailem (frank@uokik.gov.pl), dołączcie scan/xero swojej umowy kredytowej. Prawa autorskie są Wasze, możecie zmieniać i modyfikować pismo :-) Jeśli chcecie zrobić porządek z swoimi umowami to wyślijcie zawiadomienie – nikt inny za nas tego nie zrobi!

Pamiętajcie, chyba nie będzie lepszego momentu na przyciśnięcie mBanku. W dniu 20 stycznia br. UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec banków, które oferowały kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Pomóżmy sobie i UOKiK i  dostarczmy materiału :-)

Tymczasem już 18 lutego br. dowiemy się czy Sąd Najwyższy przyjmie do rozpatrzenia wniosek kasacyjny (sygn. akt II CSK 768/14) w sprawie przegranego przez mBank pozwu zbiorowego z grupą na bank/stary portfel CHF (ostatnia szansa na oddanie głosu w ankiecie – po prawej stronie ekranu). Jako jeden z nabitych w mBank życzę, aby stary portfel CHF stał się kamieniem u szyi mBanku, dokładam do tego swoją cegiełkę w postaci moich pozwów przeciwko mBankowi :-) . Jeśli do tego pojawią się pozwy w sprawie klauzul, w oparciu o którą mBank przeliczył kwoty kredytu i przelicza raty kredytowe (wg tabeli kursowej mBanku), co jest tylko kwestią czasu, może być bardzo ciekawie…:-) Tym bardziej, że kredytobiorcy już działają…:-) a klauzule indeksacyjne są już w rejestrze klauzul niedozwolonych, w tym klauzula mBanku.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

 
Udostępnij ten wpis swoim znajomym na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • LinkedIn
 • RSS
 • Twitter
 • Wykop
 • Kciuk.pl
 • email

22 myśli nt. „Zmiana oprocentowania w starym portfelu CHF. Zawiadom UOKiK o działaniach mBanku!

 1. Jestem kredytobiorcą starego portfela w mbanku z 2007r. i chciałbym dołączyć do pozwu zbiorowego starego portfela o którym piszesz powyżej. Czy jest jeszcze taka możliwość? Jeżeli nie to proszę o wskazówki jak postępować w wypadku wygranej kasacji. Trzymam kciuki.
  Pozdrawiam
  Paweł K..

 2. Witam jestem kredytobiorca z 2006 roku i bardzo ciekawi mnie informacja o którą pytał mój poprzednik z góry bardzo dziękuję

 3. Dzień dobry!

  Dzisiaj (czyli 11.02) dostałem nowy harmonogram spłat datowany na 10.02.2015r., oczywiście bez słowa wyjaśnienia, ale nie to jest najlepsze. Zgodnie z poprzednim komunikatem mBanku zmiany miały obowiązywać od pierwszej raty po 9 lutego. Data płatności mojej raty to właśnie 10 lutego i oczywiście bank pobrał ją w wysokości sprzed obniżki oprocentowania. Ot, cała prawda o mBanku.

  Pozdrawiam
  Leszek

  • „Oprocentowanie w nowej wysokości na posiadanym kredycie obowiązywać będzie począwszy od dnia spłaty pierwszej raty kredytowej, wynikającej z harmonogramu, której płatność przypada od 09.02.2015 r.” – czyli najpierw spłata najbliższej raty, a później zmiana oprocentowania, oczywiście wszystko w tym samym dniu 10 lutego :) . Też to przerobiłem, ot cały mBank!

   • Mnie spłata raty wypadała na 15.02.2015r
    Oczywiście mBank pobrał wyższą kwotę nie uwzględniając obniżenia oprocentowania. Zapis w umowie mam
    ” zmiana oprocentowania nastąpi w dniu spłaty najbliższej raty wynikającej z harmonogramu spłat której płatność wypada po dniu od którego obowiązuje zmienione oprocentowanie”.

    W harmonogramie spłat miałem już niższe raty ale mBank oczywiście pobrał kwotę jak w poprzednim miesiącu.

 4. Witam. Posiadam kredyt z 2008r. Też chętnie dowiem się jak wygląda sprawa z dołączeniem do pozwu zbiorowego przeciw mBank.

 5. Witam jestem kredytobiorca z 2006 roku i chciałbym dołączyć do pozwu zbiorowego starego portfela o którym piszesz powyżej. Czy jest jeszcze taka możliwość?

 6. Podobnie. Jestem kredytobiorcą starego portfela, kredyt z czerwca 2005. Jaka jest możliwość dołączenia do pozwu zbiorowego?. Bardzo prosze o informacje.

 7. Witam !
  Ja też jestem kredytobiorca Mbanku z 2006 roku i chciałbym dołączyć do pozwu zbiorowego starego portfela o którym piszecie powyżej.

 8. Witam!Mam kredyt w MBanku od 2006r.Jestem zainteresowana przyłączeniem się do pozwu zbiorowego.Proszę o informację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>